Kategorie: Wszystkie | Cieszy oko | Koraliki | szydelkiem
RSS
czwartek, 27 grudnia 2007
Tradycyjnie - moja choinka
Choć juz po swiętach, wstawiam moją choinkę. Kiedy 23-go zrobiłam i usztywnilam ostatnią śnieżynkę, poczułam się jakby cos zostało mi zabrane. Następne zrobię dopiero za rok.  Ubierałam choinkę bardzo długo, a efekt końcowy mnie rozczarował - czyżby zderzenie jakichś nierealnych wyobrażeń z rzeczywistością?
 
choinka07
16:05, auntivory
Link Komentarze (7) »
wtorek, 11 grudnia 2007
Specjalnie dla Izuni

Wzory na szydelkowe zawieszki specjalnie dla Izuni

 

 

 

22:57, auntivory
Link Komentarze (3) »
piątek, 07 grudnia 2007
Ciocia?

Wczoraj dzwoni sobie telefon i głos mówi do mnie "Ciocia?". Tak, ciocia, odpowiadam gdyż byłam przekonana, że to moja bratowa. Skoro moi rodzice to dziadek i babcia to kim ja jestem jak nie ciocią?

Ale głos w słuchawce nie był przekonany, więc postanowił sprecyzować, czy dodzwonił się do Grzelków czy innych Żelków i okazało się, że jednak nie ciocia.

Pani doktor uznała, że do nowego roku powinnam się dalej rehabilitować na zwolnieniu lekarskim. Nie zmartwiłam się, gdyz ogólna sytuacja wyleczyła mnie z pracoholizmu. Dobra wiadomość jest taka, że mogę przestać nosić temblak.

Pracuję nad ozdobami, ale z okazji Mikołaja zmniejszyło się ich pogłowie. W tym roku do mikołajkowych paczuszek trafiły gwiazdki szydełkowe oraz ozdoby ze słomy.

Ponieważ lubię moją panią rehabilitantkę, to też dla niej przygotowałam małego mikołajka w podobnym stylu, dodałam jeszcze świeczkę, nie byłam pewna czy to dobrze, ale tak się dziewczyna ładnie cieszyła, obiegła cały zakład i wszystkim pokazała.

Ozdoby słomiane są takie:

słomiane

Moja mama w zeszłym roku podobno miałą choinkę etniczną, cała w słomie.

Kupiłam tez kilka ozdób drewnianych, w przeciwieństwie do pochodzących z Chin słomianek jest to polska produkcja:

drewniane

Zrobiłam też choineczkę z szarego płótna, która wyslę do mojej babci (mama jej powiedziała, że coś takiego robię i się bardzo dopytywała, będzie miała niespodziankę)

choineczka

a ponieważ już Adwent i Mikołajki były, w oknie zawiesiłam szydełkowe gwiazdki:

 okiennaokienna

 No i nie mogę się powstrzymać od pokazania wersji biało-srebrno-złotej mojego płaskiego aniołka , o którym pisałam już nieraz.

 

flat