Kategorie: Wszystkie | Cieszy oko | Koraliki | szydelkiem
RSS
sobota, 18 lipca 2009

Miałam nie robić zdjęcia, mimo że minęły dwa tygodnie, ale jednak zrobiłam.

Tak jest teraz:

serw

A tak było:

 

Istotnie, im dalej, tym mniej imponujący wydaje się byc postęp, nitka cienka, stół duży...

sobota, 11 lipca 2009
Mænd der hæder kvinder

W środe byłam w kinie z wujciem i koleżanką. Przełamałam pragnienie powrotu do domu i uwalenia się na kanapie z szydełkiem w ręku i jestem bardzo zadowolona, że zobaczyłam film, który w Danii cieszy się niesłabnącą popularnością.

maend der haeder kvindermhk

W Polsce dostępna jest książka, Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet. Obawiałam się zobaczyc ten film, bo balam się że będzie dla mnie za mocny, ale bylo ok. Koleżanka mówi, ze dla niej to było trochę za dużo.

Chyba dojrzalam do Antychrysta, który wzbudził olbrzymie kontrowersje. Chociaż ciągle się waham...

07:00, auntivory
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 lipca 2009
Po kolejnych dwóch tygodniach

przyrost jest niestety mniejszy, niż oczekiwany przez moją grupę wsparcia. Więcej się nie dało, mimo, że pilna byłam. No i zdarzyły się dwa problemy, pierwszy, że nitka, którą kolejno wzięłam, ma nieco inny odcień, drugi, że zalalam robótkę nieco kawą i trzeba było płukać. Z odcieniem, mam nadzieję, załatwi sprawę Vanish, gdyż mam takie przeczucie, że był to kłębek, który kilka lat temu zalałam kawą i następnie moczyłam w Vanishu.

No to czas na prezentację:

3

U nas jest tak gorąco, ze chwilami mam wrażenie, że nie przeżyję lata. Tęsknię za klimatyzacją! Najgorzej w robocie.

Na prośbę Zygfryda umieszczam parę fotek z domku. Na razie oczywiście mieszkają tam wlaściciele, zdjęcia z wnętrza pochodzą z prezentacji agencji nieruchomości, więc wszystko wydaje się większe, przestronniejsze itd.

Ogródek sfotografowaliśmy sami, gdy 2 tygodnie temu bylismy oglądac domek drugi raz, głównie by pokazać go naszemu przyjacielowi, który po 2 latach spędzonych w Danii powraca do Kanady, pisałam o nim i naszej wspólnej wyprawie do Polski tu. Podoba mu się domek, jak wróci do Danii (tak twierdzi) to będzie u nas na początku mieszkał. Jesteśmy wszak jego polską rodziną w Danii.

To taki typowy duński szereg, malutki, ale dobrze rozplanowany, z miniogródeczkiem. Typowe dla dunskiego budownictwa lat 80-tych i 90-tych - drewniane sufity.