Kategorie: Wszystkie | Cieszy oko | Koraliki | szydelkiem
RSS
sobota, 17 lipca 2010
Sobota

Wczoraj wieczorem dosyć gruntownie podlałam roślinki, nie tylko te w szklarence, zatem w nocy spadl przepiękny deszcz. Zrobiło się świeżo. Ania-Hrabina pokazała swoje roślinki, to ja pokazuję swoje.

Moje nasturcje nie są niestety tak imponujące jak Ani:

Jeżeli chodzi o margaretki, to mam nadzieję, że się rozrosną i będzie ich więcej:

A te kwiatki to nie wiem, jak się po polsku nazywają, liście mają jak koper i tak określa je moja babcia. Popularne w Polsce, pamiętam je z dzieciństwa i bardzo lubię. Po duńsku nazywają się stolte kavalerer (Cosmos bipinnatus). To są niestety rośliny jednoroczne.

Mamy maleńką szklarenkę, więc postanowiliśmy mieć pomidory. Miałam w planie kupienie kilku sadzonek, ale wujcio zarządził sianie z nasion. Nie wiedziałam, co z tego wyjdzie, a teraz mam dżunglę pomidorów. Człowiek nie wiedział, czy wszystkie sie udadzą. Gorzej z ogórkami. Tu niestety nie można kupić takich zwykłych małych ogórków jak do kiszenia. Posiałam je, ale na tym polu sukcesów nie posiadam. Zauważyłam, ze kwiaty opadają i nie ma zawiązków ogórków.

A tak wygląda rabatka, czerwony i żółty krwawnik zaczynają kwitnąć, turki również się ładnie rozrosły:

Agrest na pieńku ma sporo owoców, które powoli zaczynają się czerwienić:

Jabłuszka mają już całkiem spore wymiary:

A tego czegoś juz nie ma, myślałam najpierw, że to słonecznik, ale wyrosło coś dziwnego, uznałam za chwast i usunęłam, a może ktoś wie, co to jest?

 

 

 

10:46, auntivory
Link Komentarze (6) »
czwartek, 15 lipca 2010
Lato w pelni

Jest bardzo cieplo, upaly wrecz. Do urlopu zostalo mi jeszcze 5 tygodni. W tzw. miedzyczasie tesc chory, tato chory... Bylam w Posce, bylam na 2 kursach. pracuje pilnie i dzielnie.

Szydelkuje oczywiscie, mam pare rzeczy jeszcze nie pokazanych na blogu.

Np zazdrostka z kordu, niestety wyszla mi za waska, wiec jej nie dokonczylam, tak wisi sobie i czeka, az wymysle, jak ja podrasowac. Zdjecie troche slabe.

No naszyjnik z lnu zrobilam. Bardzo ladna, szlachetna nitka.

No i taki zestaw zolty zrobilam, ale nie uwazam go za zbyt udany. zle mi sie nosi, czasem tak bywa.

15:25, auntivory
Link Komentarze (1) »